Alla Turca Kollektif

ATK, dünyada kendine bir yer edinmiş, ödüller kazanmış ve Avrupa, Türkiye ve Amerika da konserler veren bir grup müzisyenden oluşmaktadır. Performans alanlarının yanı sıra, müzikoloji, akademik tarih araştırması ve yaratıcılık anlamında projeler yapan bir kadroya sahiptir.

ATK olarak biz, geleneklere sahip çıkan ve yeniliklerinde olduğu projelere yer veren ve bunların alışılagelmedik bir şekilde sunumu yapan bir grup olarak devam ediyoruz. ATK olarak tarihte kullanılan enstrümanlar ile müziğin icra edilmesini amaç edinmekle birlikte, performans şekillerimizin de orijinale en yakın şekilde seslendirilmesini hedeflemekteyiz.

Özel ilgi alanımız Osmanlı İmparatorluğunun Batı Müzik tarihindeki 16.yy’dan bu yana var olan büyük etkisini ortaya çıkarmaktır. Klasik Batı Müziği tarihi bu önemi görmezden gelmekte veya önemsiz derecede olan bir farklılık olarak sunmaktadır. Bir Latin deyişine göre “ Ex oriente lux” yani “Işık doğudan gelir” bizim felsefemiz olmakla birlikte, tüm dinleyicilere daha önce duymadıkları bu önemli tarihsel boyutu anlatmak yegane hedefimizdir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>